در قسمت اول این مقاله به بیان ویژگی های یک دبیر خوب و چگونگی بررسی و گزینش آن پرداختیم.

حال قصد داریم به دیگر شرایط برگزاری کلاس خصوصی خوب بپردازیم.

۲- رضایت مندی  دانش‌آموز

برگزاری یک کلاس خصوصی علاوه بر آنکه می‌بایست تمام شاخصه های علمی را دارا باشد، لزوما باید رضایتمندی کلی دانش‌آموز از جهات مختلف را نیز جلب نماید.

عواملی که ممکن است موجبات عدم رضایت دانش‌آموز را فراهم آورد به شرح زیر می‌باشد:

۱- برخورد اجتماعی دبیر: حتما دیده اید دبیران بسیار با تجربه ای که در سیستم آموزشی کشور فراوان حضور دارند اما از تعامل اجتماعی بسیار ضعیفی برخوردارند.

این اساتید شاید عملکرد خوبی در کلاس های عمومی و پرجمعیت داشته باشند اما حتما در تعامل خصوصی با دانش‌آموز ما ناموفق خواهند بود چرا که وقتی صحبت از کلاس خصوصی در میان است در واقع صحبت از تعامل متقابل دبیر و شاگرد است و طبیعتا دبیری که اخلاق یا رفتار مناسبی نداشته باشد هیچ گاه در این ارتباط متقابل موفق نخواهد بود.

۲- مکان برگزاری کلاس: در واقع می‌توان گفت مکان برگزاری کلاس خصوصی از نکات جدایی ناپذیر با کیفیت و بازده این فرایند است. مکان منتخب ما در مرحله اول باید راحتی و تایید دانش‌آموز را به همراه داشته و در مرحله بعدی شرایط برگزاری یک کلاس علمی خوب را دارا باشد.

۳- زمان برگزاری کلاس: بهترین زمان برای برگزاری کلاس خصوصی، زمانیست که دانش‌آموز با میل و رقبت تعیین کرده باشد. البته این مورد همیشه با نظر دبیران دستخوش تغییرات زیادی می‌شود و این خود نکته منفی ماجراست.

۳- برنامه ریزی در روز اول کلاس

کلاسی ثمر بخش است که در پایان روز اول تدریس برنامه کوتاه مدت، یا به عبارت دیگر تقویم آموزشی خود را ایجاد نماید.

آموزگاران می‌بایست طبق سنجش سطح دانش‌‌آموز در همان جلسه اول و در نظر داشتن موضوع درخواستی ایشان برنامه ای کوتاه مدت و دقیق ارائه نماید که این موضوع خود نشان از تسلط و تبحر دبیر دارد.

به عنوان مثال دانش‌آموزی برای قبولی درس ریاضی در ایام شهریور کلاس خصوصی درخواست کرده است. دبیر مربوطه با سنجش ایشان متوجه می‌شود برای هر فصل نیاز به ۳ جلسه کلاس خصوصی است. همچنین سرفصل های این سه جلسه نیز به صورت شفاهی یا کتبی اعلام می‌نماید. 

۴- تکلیف دادن و پیگیری آن

یادگیری دروس بسیاری همچون دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و … نیاز به تمرین و ممارست در امر یادگیری دارند و قطعا با یک یا چند جلسه کلاس تنها قابل فهم و درک نخواهند بود.

بهترین ابزاری که میتواند شرایط مطلوبی را در کلاس خصوصی ایجاد نماید تکلیف دادن و پیگیری جدی آن است.

دبیرانی در اجرای کلاس های خصوصی و حتی عمومی موفق اند که علاوه بر قدرت علمی بالایشان پیگیری خاصی در موضوع ارائه تمرین های کارشناسی و مرتبط با موضوع داشته باشند.

۴- چگونه کلاس خصوصی خوبی داشته باشیم؟

مجموعه آموزشی کلاس خصوصی ایجاد شده تا با رعایت تمامی نکات مطروحه در این مقاله کلاس هایی با کیفیت و مناسب با نیاز دانش آموزان را فراهم آورد.

این مرکز با همکاری با اساتید مجرب در زمینه های مختلفی (اعم از امتحانات دی، خرداد و شهریور – تقویت درسی در طول سال تحصیلی – آمادگی آزمون های مدارس تیزهوشان – آمادگی آزمون المپیاد و …) به صورت کاملا تخصصی زمینه پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را در هر کجای ایران اسلامی فراهم می‌آورد.

همچنین این موسسه در صورت نارضایتی دانش‌آموزان از هر یک از دبیران ارسالی بدون هیچ مشکلی وجه پرداختی را تماما مرجوع می نماید.

جهت شروع رزرو کلاس و اطلاع از هزینه های دوره کلیک نمایید.

ممنون که با ما همراه بودید. امیدواریم مطالب مطرح شده مفید فایده واقع شود. 

نظرات خود را در قسمت دیدگاه ها درج نمایید.

گردآوری و نگارش: تیم نگارش «کلاس خصوصی»